Datum: 06.02.2009

Vložil: Vlado

Titulek: Re: kaly

Zdeňku ďakujem za odpoveď.Napadlo ma,že v mojích začiatkoch keď som začinal pestovať kaly, ma veľmi povzbudil článok na internete od Zdeňka Bártu.Často som sa k nemu vracal a tým si dodával odvahu že to pojde.Uvažujem nie ste to náhodou Vy? Inak čo sa týka schwalzwaldra veľmi tažko sa pestuje aj mne.Kúpil som ho vo veľkosti 14/16 50ks.Hľúzy su veľmi náchylne,oproti iným.Na jeseň som ich zozbieral len 15.O prírastkoch ani nehovoriac.Mne sa z podobne sfarbených osvedčila odroda Renoire.Kvet je jednofarebný bez prelivu.Straty na hľúzach su minimálne.Chcem sa spítať čí náhodou nemate skúsenosti z odrodou Elegant Swan aj čo sa týka výšky kvetou.Pestujete krémovu Captain Volante čo hovorite na Captain Venturu?Biela je u Holandských kal ojedinela veľmi ma pritahuje.Práve Venturu som si tohto roku objednal a teším sa na ňu. Mam ešte jednu otázku. Synovca (14 ) zaujímajú mečíky a tak ich začal minulí rok pestovať.Ma niekoľko odrod a tohto roku by chcel zbierku obohatiť o nové odrody.Tie ktoré pestujete Vy máte aj na predaj?Išlo by cca o 20 odrod s každej po 5 ks.Ďakujem

Přidat nový příspěvek