Datum: 03.02.2009

Vložil: Pavel

Titulek: Re: Venk. Kaly

Děkuji, že jste se na našich stránkách podělil se zkušenostmi s pěstováním kal. I já doufám, jako Vy na konci článku, že se někdo další přidá se svými zkušenostmi.
Jak už jsem psal v úvodním článku, já jsem sázel hlízy do květináče, a přibližně do stejné hloubky, jako uvádíte Vy. Ale rostliny respektive listy se mi začaly vyvracet, což bych ještě pochopil u jedné sadby protože ta proběhla do zahradnického substrátu, ale do druhého květináče jsem použil zeminu ze zahrady, i tady jsem pak musel listy svazovat k sobě. Mám v plánu i letos sázet do květináče, takže vyzkouším o něco větší hloubku.
Pak mi není jasná další věc. Uvádíte, že kvetou jen silné hlízy jedním květem. Vykvetly mi loni čtyři odrůdy a pouze Naomi měla jeden květ, Picasso měla květů pět, i když jeden v polovině vývoje zaschl, zbylé dvě odrůdy měly květy dva. Když se podívám na hlízu je pravda, že jeden vegetační vrchol je vždy největší, ale květy musí poskytovat i ty vedlejší. Jinak mám podobnou zkušenost co se týká odrůdy Schwarzwalder. Hlíza má v průměru 4 cm ale žádná dceřiná hlízka po roce pěstování na ní neodnožuje, kdežto taková Naomi má v průměru 1,5 cm a už z ní vyčnívají čtyři dceřiné hlízky. Nejlépe je na tom po roce pěstování Black Star, z ní už by se daly dvě hlízky odloupnout.
Po vytažení hlíz z půdy jsem řešil jednu věc. Na spodní straně se vytvořila zbabčelá část, která šla odloupnout. Tak trochu to připomínalo starou hlízu u mečíků (samozřejmě vzdáleně). Tak nevím, jestli je to normální. Máte s tím nějakou zkušenost?

Přidat nový příspěvek