Datum: 03.02.2009

Vložil: Zdeněk

Titulek: kaly

Odpověď Vladovi,
Já pěstuji kaly na záhoně na plném slunci podobně jako mečíky,ale barvy,které jsou v nabídkových katalozích vůbec neodpovídají skutečnosti.Anneke je na foto fialově černá,ale ve skutečnosti je jemně levand.purpurová.Purple Haze je pokaždé jiná v katalogu.Já mám purp.fialovou s lemem/jako zlatým/.Myslím si,že to přistínění tolik barvu neovlivní.Složení půdy a podmínky u některých mají vliv/Rehmanini-může být pokaždé trochu jiná sytost/.Když jsem koupil Captain Volante- velké krémově bílé květy s purpurovým jícnem,tak ve f'oliovníku jedna hlíza měla 3 po sobě jdoucí květy
na na dlouhých stopkách.Příští rok venku to již nedokázala byly o mnoho kratší.
Poslední roky se mě zdá,že firmy již zasílají kaly celkem správné,dle názvu,pouze fotky mívají trochu sytější než je skutečnost.Před 10 roky buď braly z Holadska od firem 2 a3 kategogie,ale draho je prodávaly nebo samy dělaly záměny.Red Majestic byl žlutý,Cameo místo lososové bylo žluté,Black Eyed Beauty místo žluté bylo krémově bílé,jako albomaculata a pod.Já nakupuji pouze po jedné a potom ,když jsou potíže,aby se uchytily,tak květ uvidím za 2 -4 roky.Potom nastává zklamání.

Přidat nový příspěvek