Datum: 18.01.2009

Vložil: Pavel

Titulek: Re: Kaly a mečíky

Po přečtení Vašeho příspěvku musím konstatovat, že jediné, co máme společné, je pěstovaný sortiment :). To množství, které pěstujete, by se mi na naši minizahrádku ani nevešlo. Taky jsem s pěstováním kytek začal před dvěma roky. První rok se na zahradě válela pouze suť z opravovaného domku. Mečíků mám asi pětadvacet odrůd. Kvůli místu je asi ani už dál nebudu rozšiřovat, letos jsem si objednal jen semena pěti botanických druhů. Spíš teď rozšiřuji sortiment lilií. Se zakoupenými cibulemi a hlízami mám celkem dobré zkušenosti, i když některé nedorazily v úplně ideální stavu. Kaly mi vykvetly, až na ty, do kterých se pustila milovaná Sára. Ale i ty projevily svou slušnou životaschopnost tím, že znovu vyhodily listy. Vysadil jsem je ale pro jistotu do květináčů. Vzhledem k jejich ceně se mi nechtělo riskovat a dávat je do půdy. Koupil jsem od jedné odrůdy pouze jednu hlízu, takže jsem o ně nechtěl přijít. Myslel jsem si, že bych mohl na podzim sklidit semena, ale to se nějak nezadařilo. Všechny palice seschly a zčernaly. Pokud byste měl nějaký tip, jak získat semena, tak ho rád uvítám.
Co se týká škůdců trápí mě spíš ti menší, jako jsou drátovci. Ale není to zas tak hrozné. Občas se ukázal i chřestovníček, ale s ním si také není těžké poradit. i když je to možná hlavně tím, že ty svoje lány kytek lehce přehlédnu.

Přidat nový příspěvek